Jak produkujemy Brykiet z Kurpi.Brykiet z Kurpi w kostkach typu RUF jest produkowany w zamkniętych i suchych pomieszczeniach.

Każda kostka brykietu składa się tylko z wyselekcjonowanych trocin, pochodzących z naszej własnej produkcji oraz od wieloletnich i sprawdzonych dostawców. W produkcji brykietu nie używamy lepiszczy, ani innych spoiw łączących poszczególne frakcje trocin.

Specjalizujemy się w produkcji brykietu opałowego z trocin dębowych oraz sosnowych.

  • Dostawa i selekcja trocin do produkcji brykietu

    Każda dostawa trocin jest bardzo dokładnie sprawdzana i selekcjonowana. W naszej linii do produkcji brykietu posiadamy specjalne urządzenie, które oczyszcza trocinę z kamieni, piasku i kory.
  • Prasowanie trocin na brykiet i suszenie

    Oczyszczona trocina trafia do modułu zasypowego brykieciarki, gdzie w wyniku oddziaływania wysokiego ciśnienia i temperatury dostarczany surowiec zostaje sprasowany na brykiet opałowy. Dodatkowo wskutek obróbki termicznej, frakcje trocin są jeszcze dosuszane.
  • Paczkowanie i magazynowanie gotowego brykietu

    Końcowym etapem jest paczkowanie i magazynowanie gotowego produktu jakim jest brykiet kominkowy. Palety z brykietem składujemy w suchym i specjalnie przystosowanym magazynie. Każda paczka Brykietu z Kurpi przygotowywana jest z odpowiednią starannością, tak aby jakość każdej kostki była najwyższa.